wynajem agregatów prądotwórczych na koncerty

Jakie agregaty na koncerty?

O czym musi pamiętać organizator imprez masowych?

Zorganizowanie dużego koncertu czy to w budynku czy w plenerze to przedsięwzięcie na bardzo wysoką skalę. Organizatorzy muszą zapewnić nie tylko rewelacyjną rozrywkę i świetną muzykę ale przede wszystkim sprawny przebieg wydarzenia i bezpieczeństwo jego uczestników. Wszystkie te zagadnienie sprowadzają się tak naprawdę do jednego, wspólnego punktu – prądu. Niby coś oczywistego a jednak niezbędnego dla istnienia imprezy takiej jak koncert. W budynkach zasilanie z sieci jest zawsze, jednak awarie prądu się zdarzają, chociażby jako skutek burzy i silnego wiatru. Trzeba mieć wówczas zabezpieczenie w postaci dodatkowego źródła prądu, które automatycznie przejmie pracę. W plenerze sytuacja wygląda inaczej, często nie ma tam podłączenia do sieci elektrycznej i wymagane jest zupełnie odrębne źródło energii. Moc potrzebna do zasilenia oświetlenia, nagłośnienia i reszty niezbędnego sprzętu jest niesamowicie duża i wymaga naprawdę profesjonalnych urządzeń. Prąd zapewnia nie tylko prawidłowe efekty dźwiękowe i wizualne na scenie ale zapewnia bezpieczeństwo na całym terenie imprezy. Korzystają z niego punkty medyczne, ochrona, straż. Łączność pomiędzy wszystkimi służbami ratowniczymi i porządkowymi to gwarancja bezpieczeństwa i porządku podczas wydarzenia.

Penta – wynajem agregatów na imprezy masowe

Jaki agregat na koncert? 

Imprezy masowe to wydarzenia, w których biorą udział tysiące ludzi a towarzyszy temu bardzo głośna muzyka i liczne efekt świetlne. To wszystko w połączeniu z obsługą techniczną, medyczną i gastronomiczną wymaga ogromnego nakładu energii elektrycznej zasilającej wszystkie potrzebne urządzenia. Jeśli istniejąca sieć jest za słaba lub gdy na danym terenie nie ma jej wcale, wówczas do pracy wkraczają generatory prądu. Wynajem agregatów prądotwórczych na koncerty to powszechna praktyka stosowana przez większość organizatorów takich wydarzeń. Od klasycznych agregatów prądotwórczych jakie można spotkać na wyposażeniu domów jednorodzinnych czy małych firm budowlanych różnią się przede wszystkim wielkością oraz mocą. Agregaty na koncert muszą generować odpowiednią dawkę energii i umożliwić zasilanie kilku lub kilkunastu urządzeń jednocześnie. Agregat musi być łatwy w montażu i mobilny, tak aby mimo swoich rozmiarów i wagi, można go było bezpiecznie transportować na miejsca imprez. Często właściciele wypożyczalni agregatów oferują również nadzór nad sprzętem podczas koncertu. Warto rozważyć taką opcję, gdyż obsługa i doradztwo ze strony fachowca może okazać się bardzo przydatna podczas wydarzenia. Szczególnie istotne jest jest to w momencie montażu i demontażu urządzeń po skończonej imprezie. W sytuacji, w której trzeba będzie skorzystać z pracy generatora, profesjonalna obsługa znająca dobrze sprzęt również może okazać się na wagę złota.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Dobrej jakości sprzęt to jedno a akcesoria do prawidłowego rozprowadzenie sieci elektrycznej to drugie. Aby agregat spełnił swoje zadanie i stanowił niezawodne zabezpieczenie dostawy prądu, muszą być odpowiednie wtyczki, gniazda i przewody. Wszystko powinno być w jak najlepszym stanie technicznym i pasować do siebie Warto przeprowadzić próbę działania całego zestawu jeszcze przed rozpoczęciem imprezy.