poduszki

Jaka jest najlepsza poduszka ortopedyczna?

Zadaniem poduszki ortopedycznej, jest wypełnienie przestrzeni pomiędzy głową, a powierzchnią, na której śpimy. Poduszka ortopedyczna służy temu, aby kręgosłup w pozycji leżącej mógł zachować swój naturalny kształt, a przez to – był odciążony. 

Komu dedykowana jest poduszka ortopedyczna?

Osoby, które decydują się na zakup poduszki ortopedycznej, często mają problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Doświadczają one zazwyczaj dotkliwego bólu, promieniującego wzdłuż całego kręgosłupa. Takie osoby wybierają zamiast klasycznej – poduszkę ortopedyczną, ponieważ pozwala ona odciążyć odcinek szyjny podczas snu, a tym samym, znacząco zmniejszyć ból. Nie oznacza to wcale, że poduszka ortopedyczna może być stosowana tylko przez osoby z problemem kręgosłupa. Każdy człowiek powyżej drugiego roku życia może jej używać – pomaga to zapobiec schorzeniom kręgosłupa, a także pozwala na efektywny, komfortowy sen.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę?

Przy wyborze poduszki ortopedycznej, należy się przede wszystkim kierować trzema czynnikami – wymiarami naszego ciała (głównie chodzi o szerokość barku – im jest ona większa, tym wyższej poduszki będziemy potrzebować), pozycją, w której śpimy, a także miękkością naszego materaca. Uwzględnienie tych trzech zmiennych, pozwala dopasować do własnych potrzeb odpowiednią grubość i profil poduszki, dzięki czemu zapewnimy sobie całkowity komfort podczas spania. Każda poduszka ortopedyczna będzie spełniać swoją funkcję, ponieważ produkty wysokiej jakości są wykonane z materiału zapamiętującego kształt, co pozwala dopasować im się do kształtu głowy i wymiarów ciała. Jeśli jednak dobierzemy zbyt małą poduszkę, nasz odcinek szyjny i tak będzie przybierał nienaturalne ustawienie. Skutkuje to tym, że poduszka nie spełnia swojego zadania. Dlatego tak ważne jest dopasowanie rozmiaru i profilu do swoich własnych potrzeb. Jeśli jakiś producent nie oferuje zbyt wielkiego wyboru pod tym kątem, nie powinniśmy decydować się na zakup. Szeroki wybór dowodzi troski o zdrowie klientów.