przeziebienie

Jak leczyć przeziębienie?

Rozgrzejmy się

Przeziębienie jest chorobą, która nawet kilka razy rocznie nas dopada. Przeziębienie może być wymęczające. Na pewno pierwszą zasadą przy przeziębieniu jest dobre wypocenie się. Powinniśmy to zrobić, gdy tylko czujemy, że zbliża się do nas choroba. Gdy podwyższamy temperaturę ciała, to hamujemy jednocześnie mnożenie się wirusów. Najlepszym sposobem będzie herbata z miodem oraz cytryną Można także wziąć gorącą kąpiel. Do wody dodajmy kilka kropli olejku sosnowego czy też eukaliptusowego.

Najważniejsze jest jednak zażywanie odpowiednich środków na przeziębienie.

Jakie środki na przeziębienie wybrać?

Aby skutecznie złagodzić przykre objawy należy przyjmować odpowiednie środki na przeziębienie. Nigdy nie przyjmujemy żadnych antybiotyków bez konsultacji wcześniejszej z lekarzem.

Jeśli męczy nas ból głowy czy też wysoka gorączka, to powinniśmy zażyć paracetamol. Na pewno jest on preparatem o wiele bezpieczniejszym, chociażby w porównaniu z innymi przeciwbólowymi lekami. Jeśli jednak paracetamol nam nie pomaga, to powinniśmy przyjąć lek niesteroidowy przeciwzapalny. Należy zachować ostrożność gdy wzmagamy się z chorobą wrzodową.

Gdy mamy zatkany nos oraz katar, to na pewno powinniśmy postawić na środki do nosowe. Z kolei na ból gardła nadają się idealnie tabletki do ssania, które dostaniemy w zasadzie w każdej aptece i to bez okazywania recepty. Można także gardło płukać roztworami soli specjalnymi.

Gdy wysoka gorączka nie chce ustąpić przez kilka dni, boli nas głowa, a do tego mamy kaszel, katar oraz problemy z oddychaniem, to powinniśmy już skontaktować się z lekarze. Także jeśli objawy przeziębienia się utrzymują przez kilkanaście dni czy też choroba nasila się po pięciu dniach, od jej rozpoczęcia.

Wiele środków na przeziębienie tak naprawdę stanowi swoistą mieszankę leków wyżej omówionych. Musimy mieć świadomość, że nie mają one zupełnie na to wpływu, jak przebiega u nas przeziębienie. Wpływają jedynie na znacznie złagodzenie objawów czy też ich likwidację całkowitą