wycieczka do Odessy

Miasto dla prawdziwych miłośników podróżowania

Odessa jest portowym miastem, które każdego roku przyciąga wielu turystów. Może nie wszyscy przekonali się, że to trzecie co do wielkości miasteczko w tym kraju, jest miejscem, gdzie można naprawdę fantastycznie spędzić czas. To jednak kwestia czasu. Już niedługo większa ilość osób przekona się, że Ukraina ma wiele fantastycznych zakamarków, gdzie można znaleźć ślady zupełnie innych, odległych kultur, np. greckich. Jak to możliwe? Przekonamy się tego właśnie w Odessie.

W tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć katakumby. Brzmi strasznie, jednak prawdziwy turysta nie pożałuje odwiedzin w tym miejscu. Okazuje się, że sieć tuneli, jaka została odkryta pod głównym miastem to ponad 2500 km. Ale uwaga! To również bardzo niebezpieczne miejsce. To z powodu tych katakumb doszło do wielu tąpnięć. Jeżeli ktoś nie boi się mroku, to koniecznie powinien wybrać się tam na wycieczkę, ale tylko i wyłącznie z przewodnikiem. Muzeum Archeologiczne w Odessie przyciąga wszystkich fascynatów starożytnych zabytków ściśle związanych z terenem, gdzie się znajduje.

Jednym z głównych eksponatów tej placówki są monet z czasów starożytnych, średniowiecznych oraz Imperium Rzymskiego w liczbie 50 tysięcy. Privoz Market to miejsce dla wszystkich. Przede wszystkim dla wszystkich osób, które chcą spróbować miejscowych specjałów. Być w Odessie i nie spróbować kiszonych ogórków uznawanych za specjał tego miasta – to tak jakby się w tym mieście wcale nie było. Belweder początkowo pełnił rolę cieplarni w pałacu Woroncowów. Został wybudowany w 1828 roku. Dzisiaj ten imponujący w swojej strukturze budynek służy turystom do podziwiania wspaniałego widoku na nieposkromione Morze Czarne. Tak, jeżeli ktoś zajrzy w to miejsce, to może poczuć się, jakby nie znajdował się w Odessie, ale przepięknej i klimatycznej Grecji.

Czy warto zapisać się na wycieczkę do Odessy? Jak najbardziej! Nikt nie pożałuje pobytu w miejscu, które jest bliskie Polakom ze względu na powiązania z naszym krajem. Do dzisiaj czasem na ulicach tego miasta można spotkać wielu naszych rodaków. Warto poznać najpiękniejsze miejsca w tym wspaniałym mieście.