masaż

Jak prawidłowo wybrać rodzaj masażu?

Masaż cieszył się dużym powodzeniem już od 3000 lat. W starożytności pełnił funkcję leczniczą, a w XIX wieku odkryto jego korzystny wpływ na przemianę materii i krążenie krwi. Obecnie oferta gabinetów masażu jest bardzo bogata i zdecydowanie się na konkretny zabieg może okazać się twardym orzechem do zgryzienia. Masaże wykonywane są przy pomocy dłoni, nadgarstków, a nawet stóp. Wykorzystuje się olejki, świece, bańki i kamienie. Rodzaj zabiegu zależy od efektu, jaki ma zostać osiągnięty. Na masaż można przyjść samemu lub zdecydować się na zabieg dla dwojga wykonywany przez dwóch masażystów.

Masaż skutecznie wspomaga relaks

Wielu klientów decyduje się na masaż relaksacyjny. Powoduje on usprawnienie krążenia krwi, przyspieszenie przemiany materii i odprężenie. Pozwala także na usuwanie obrzęków i ogólną poprawę samopoczucia. Masażyści często stosują również elementy aromaterapii. Na taki masaż Katowice decydują się osoby zestresowane, zmęczone oraz prowadzące siedzący tryb życia.

Dla kogo jest przeznaczony masaż leczniczy i sportowy?

masaż leczniczy

Masaż leczniczy łączy w sobie techniki masażu klasycznego i terapii manualnej. Jest stosowany w celu złagodzenia bólu oraz napięcia i sztywności mięśni. Często stanowi kontynuację procesu rehabilitacji i wpływa na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej. Wspomaga także przemianę materii, poprawia ukrwienie i usuwa zastoje żylne. Na masaż leczniczy decydują się osoby cierpiące na bóle kręgosłupa i mięśniowe, sztywność ciała i napięcia mięśniowe.

Masaż sportowy przeznaczony jest nie tylko dla sportowców. Jego zadaniem jest również wspomaganie regeneracji mięśni, poprawa krążenia krwi, likwidacja kontuzji oraz przygotowanie ciała do dużego wysiłku. Na taki zabieg decydują się sportowcy oraz osoby powracające do treningów po dłuższej przerwie.

Masaż bańką chińską wspomaga odchudzanie

Dużym powodzeniem wśród klientów gabinetów masażu cieszy się masaż bańką chińską. Wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, poprawę krążenia krwi, szybszą przemianę materii i walkę z cellulitem. Jest szczególnie polecany dla osób odchudzających się – chcących pozbyć się tkanki tłuszczowej i cellulitu. Efekty są widoczne po wykonaniu całej serii – około 10 masaży.

Masaże egzotyczne poprawiają stan zdrowia i samopoczucie

Zadaniem masaży egzotycznych jest poprawa stanu zdrowia oraz kondycji psychicznej. Najbardziej popularne to: lomi-lomi, masaż tajski i tybetański, etc.

Podsumowanie

Dokonując wyboru masażu, warto mieć na uwadze swój stan zdrowia, potrzeby i efekty, jakie mają być osiągnięte. Uświadomienie sobie własnych potrzeb pozwala na prawidłowe dobranie rodzaju zabiegu i osiągnięcie zadowolenia z jego rezultatów.