Kurs przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs i mezoterapia igłowa – co obejmuje program szkolenia?

Medycyna estetyczna jest dziedziną medyczną, która nieustannie się rozwija, dlatego kosmetolodzy i lekarze zajmujący się wykonywaniem zabiegów w tym zakresie, powinni ciągle zwiększać swoją wiedzę i kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach. Firma Beauty Estetic Academy prowadzi kursy kosmetyczne, dzięki którym uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę teoretyczną oraz cenne umiejętności praktyczne. Obecnie wśród najchętniej wybieranych szkoleń przez kursantów należy wymienić przedłużanie rzęs i mezoterapię igłową. Na czym polegają oba zabiegi? Co obejmuje program kursu?

Zabieg przedłużania rzęs podkreśla naturalne piękno

Przedłużanie rzęs cieszy się niebywałą popularnością, ponieważ umożliwia trwałe (kilkutygodniowe) pogrubienie, zagęszczenie oraz przedłużenie rzęs, przy zachowaniu naturalnego wyglądu. Zabieg polega na pojedynczym doklejaniu sztucznych włosków do naturalnych. Aplikowane rzęsy wykonane z syntetycznych materiałów są całkowicie bezpieczne, ponieważ nie obciążają ani nie uszkadzają naturalnych włosków.

Skorzystanie z wybranej metody przedłużania rzęs (np. 1:1 czy 2:1) gwarantuje o wiele bardziej długotrwałe rezultaty niż klasyczne kępki, które zwykle należy zdjąć już po jednym dniu noszenia. Jest to, zatem świetne rozwiązanie zarówno dla jasnych, krótkich, cienkich i rzadkich włosków, jak i ciemnych i gęstszych w celu uzyskania maksymalnej objętości. Zabieg przedłużania podkreśla każde spojrzenie i kształt oczu, dodając uroku.

Przedłużanie rzęs – na czym polega szkolenia?

Kurs przedłużania rzęs Katowice obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.:

 • w jaki sposób pielęgnować rzęsy,
 • jak bezpiecznie usunąć pojedyncze rzęsy,
 • jak zachować płynność przejścia,
 • w jaki sposób zabezpieczyć dolne rzęsy oraz jakich produktów do tego użyć,
 • jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu,
 • jakie są metody przedłużania rzęs,
 • jak zbudowane jest oko,
 • jak pracować na modelce.

Ponadto kursanci nauczą się analizować kształt oka klienta, zapoznają się z podstawowymi informacjami dotyczących rzęs naturalnych, ze wszystkimi akcesoriami do aplikacji rzęs oraz charakterystyką klejów.

Mezoterapia igłowa skutecznie redukuje zmarszczki

Zabieg mezoterapii igłowej polega na robieniu gęstych nakłuć na wybraną głębokość (zależną od problemów skórnych poszczególnych pacjentów). W tracie zabiegu w głąb skóry wprowadzane są odżywcze koktajle, które charakteryzują się wysokim stężeniem aktywnych składników. Formuła preparatów opracowywana jest indywidualnie, dlatego mogą się w nich znaleźć wybrane witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy czy arginina.

Mezoterapia służy przede wszystkim poprawie stanu skóry. Niweluje cellulit, zmarszczki, przebarwienia cienie pod oczami, rozstępy, nawilża, ujędrnia oraz stymulując produkcję elastyny i kolagenu. Zabieg zalecany jest także osobom mającym problem z nadmiernym wypadaniem włosów.

Mezoterapia igłowa – co obejmuje szkolenie?

Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Szkolenie składa się z zajęć praktycznych, podczas których kursant ma okazję wykonać samodzielnie zabieg na modelce oraz części teoretycznej w trakcie, której zapoznaje się m.in.:

 • ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do zabiegu,
 • z produktami do mezoterapii,
 • z działami niepożądanymi i skutkami ubocznymi,
 • z etapami przeprowadzania zabiegu,
 • z technikami stosowanymi w mezoterapii.